Vlakem do slovinské Lublaně za méně než 600 Kč

Vlakem se z Česka můžete levně dostat do mnoha míst Evropy. Po nedávné nabíce na cestu do Bruselu za méně než 500 Kč se nyní můžete podívat do slovinské Lublaně za cenu pod 600 Kč.

Zatímto běžná „Včasná jízdenka Evropa“ od Českých drah pro trasu Brno – Lublaň stojí 751 Kč a na zpáteční cestu ji v eshopu Českých drah téměř neseženete, kombinací koupě jízdenek na webu ČD a na webu rakouských drah ÖBB se můžete dostat na cenu pod 600 korun a navíc s bezproblémovým výběrem data cesty. Můžete si tak udělat výlet do tohoto sympatického města téměř kdykoli.

Klíčovým místem pro cestu vlakem do slovinské Lublaně, ale také do dalších míst v této části Evropy (Benátky, Istrie, Záhřeb), je Villach. Korutanské město je důležitým dopravním uzlem a pro nás má tu výhodu, že se do něj dá dostat z Brna s jedním přestupem ve Vídni za 363 Kč – pokud si koupíte „Včasnou jízdenku Evropa“ (tedy nákup jen online a s dostatečným předstihem, jízdenka platí pouze pro konkrétní vlak).

Z Villachu je pak na webu rakouských drah možné využít nabídku ÖBB SparSchiene – což je rakouský ekvivalent včasné jízdenky Evropa – a za pouhých 9 euro (tedy zhruba 228 Kč) dojet přímým vlakem až do slovinské Lublaně. Celková cena bude tedy zhruba 591 Kč, pro cestu z Prahy či Ostravy pak přidejte zhruba 200 Kč za jízdenku do Brna.

Za stejnou cenu je možné koupit i lístek pro cestu zpět. Jízdenku ÖBB SparSchiene je vhodné kupovat zhruba s jedno až dvouměsíčním předstihem, následně po vyprodání těch nejlevnějších se její cena zvedá na 17 euro.

Nákup na webu rakouských drah je možné uskutečnit také v angličtině, platbu provést běžnou platební kartou a pro jízdu ve vlaku stačí ukázat jízdenku na mobilu nebo na počítači. Celkem bude cesta z Brna do Lublaňe trvat něco přes 9 hodin, z toho ale hodinu a půl strávíte ve Vídni, kde je možné si v té době dát oběd v některém z mnoha podniků na vídeňském hlavních nádraží.

Rekapitulace
Brno – Villach – Včasná jízdenka Evropa – 363 Kč
Villach – Lublaň – ÖBB SparSchiene – 9 euro – 228 Kč
celkem: zhruba 591 Kč.

Nákup jízdenek zde: http://tickets.oebb.at/en/ticket

Tipy na zajímavá místa v Lublani: HedvabnaStezka.cz

Dostupné ubytování: Booking.com.

Alternativa autobusem: Pokud potřebujete do Lublaně a levné vlakové jízdenky již nejsou k dispozici, můžete použít Flixbus, cesta autobusem přes Vídeň stojí zhruba 700 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 Comments

 1. JH

  Doporučujete v Rakousku dokupovat místenky? Třeba právě na vlak Ljubljana – Villach (o prázdninách, všední den dopoledne)? Díky…

  Reply
  • Michal Berg

   Když jezdím sám, tak si místenku nekupuju, protože se nějaké místo vždycky najde, ale pokud jedu s někým a chceme sedět spolu, tak ta 3 eura za jednu místenku zaplatím.

   Reply
   • JH

    Díky… O prázdninách asi bude plněji, takže si asi raději většinou na delších tratích připlatíme… I tak se lístky nyní daly ještě sehnat levně, děti navíc jezdí zdarma 🙂 Díky za tipy. Plánujeme to vzít přes Graz, Lublaň a snad dojedeme i k moři… Zpět přes Villach. Zde právě váháme, jestli stihneme přípoj na vlak na Vídeň a jestli tedy kupovat místenky. Rezervace přes OBB jsou méně komfortní než u ČD, ale i tak je to v pohodě.

    Reply