Včasná jízdenka Evropa – do Bruselu vlakem za méně než 500 Kč!

Pro rok 2018 je možné cestovat do Bruselu vlakem za cenu pod 500 Kč. Včasná jízdenka Evropa u Českých drah je pro některé dny dostupná i za cenu 492 Kč (při cestě přes Drážďany) nebo 544 Kč (při cestě přes Norimberk). Více v článku.

Cesta přes Drážďany trvá cca 13 hodin, cesta přes Cheb a Norimberk cca 11 hodin. Jízdenek za tuto cenu je jen omezené množství a protože v prodeji jsou jízdenky vždy jen na nejbližších 90 dnů, je potřeba cestu naplánovat opravdu s tím tříměsíčním předstihem. Pokud vám ji eshop Českých drah nenabídne (obvykle nabízí rychlejší a dražší spojení, ve kterém ale cestu do Norimberku absolvujete autobusem), zkuste zadat také místo „přes“ – a zde Cheb nebo Ústí nad Labem.

Co dělat, pokud jste si jízdenku z Prahy nestihli koupit včas a eshop Českých drah vám nabízí už jen normální mezinárodní tarif, tedy cenu za 5000 Kč a více? Zkuste tento fígl: namísto cesty z Prahy do Bruselu zadejte cestu Plzeň – Brusel nebo Ústí nad Labem – Brusel. Tato spojení jsou téměř vždy dostupná za zmíněnou extra výhodnout cenu pod 500 Kč, a cena za samostatnou jízdenku z Prahy či jiného místa ČR do Plzně nebo Ústí nad Labem je už potom v celkových nákladech zanedbatelná.

Jízdenku je nutné koupit na eshopu Českých drah, při nákupu u pokladny je příplatek 50 Kč.

Jízdenky pro cestu zpět jsou k dispozici také v režimu „Včasná jízdenka Evropa“, a pokud již trasa Brusel – Praha nenabízí žádnou výhodnou cenu, zkuste opět vyhledat Brusel – Plzeň nebo Brusel – Ústí nad Labem, tyto jízdenky obvykle za nízkou cenu dostupné jsou.

Pokud by byly všechny výhodné jízdenky z Bruselu do Prahy vyprodány, je pro cestu vlakem zpět možné koupit jízdenku za cca 100 eur (cca 2500 Kč) skrze portál B-europe.com, případně si složit jízdenky za podobnou cenu přes web německých drah bahn.de – například Brusel – Kolín nad Rýnem (20 euro), Kolín nad Rýnem – Norimberk (70 euro), Norimberk – Praha 15 euro.

Každopádně je také možné využít pro cestu zpět autobusy od Flixbusu, kde stojí cesta z Bruselu do Prahy okolo tisíce korun – jen je třeba počítat že cesta nočním autobusem není příliš pohodlná.

Ubytování v Bruselu doporučujeme hledat přes Booking.com, doporučujeme například Theater hotel v centru, kde je dvoulůžkový pokoj možné získat za 1800 Kč na noc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 Comments

 1. podracka

  za kolik se jezdí do Bruselu tam i zpět jezdí tam i IC BUS

  Reply
 2. Jan

  Dobrý den, zvažujeme cestu vlakem do Bruselu z Moravy přes Prahu, Cheb, Nürnberg Hbf a Frankfurt(M) Flughafen Fernbf. Spoj – z Prahy v 10:43, příjezd od Bruselu ve 21:35. Jako riziko vidím přestup v Chebu, kde je na přestup pouhých 9 minut. Máte prosím zkušenosti, jak se pak řeší, když některý z přípojů vlivem zpoždění ujede – např. v Chebu. Ve vyhledávači na http://www.cd.cz se mi ukazuje další spoj až v 19:37 přes München Hbf., příjezd do Bruselu až ráno – zde ani není jisté, zda by se na jízdenku Včasná jízdenka Evropa mohlo jet. Co byste doporučoval? To samé, když přípoj ujede třeba v Norinberku. Na informacích ČD mi k tomu moc praktických rad nedali, jen velmi obecné. Díky za případné rady a zkušenosti. Přeji pěkný den!

  Reply
  • Michal Berg

   Já bych v tomto směru preferoval jet z Prahy do Chebu dřívějším vlakem, tak aby se ten spoj v Chebu přes hranice do Norimberku určitě stihnul. Pokud dojde k nějakém zpoždění potom v Německu, tak se už o vás musí postarád Deutsche Bahn. Nejvíce jisté to budete mít pokud pojedete už rovnou z Prahy 6:43, tam kdyby vám to ujelo kdekoli, tak s velkou pravděpodobností se do Bruselu ještě ten den dostanete.

   Reply
   • Jan

    Díky za odpověď. Ze severní Moravy se ale dostat do Prahy tak ráno není úplně snadné. Ještě jsem zvažoval udělat si v Chebu přestávku přes noc a z Chebu vyrazit ráno. Jenže to se zase prodraží jízda, nejen za nocleh (rozdíl v ceně za jízdenku z Moravy nebo z Chebu není moc velký).

    Reply