Vydejte se na cestu vlakem

Proč web o cestách vlakem? Protože vlak je dokonalý dopravní prostředek, který ale v českém prostředí z mnoha nejasných důvodů neukazuje aktuálním i potenciálním cestujícím tu nejvstřícnější tvář. Vyznat se ve slevách a akcích je složité, koupit mezinárodní jízdenku v porovnání s letenkou absurdně komplikované a mnoho příjemných překvapení je schováno pod nánosem byrokracie, nevstřícnosti, apatie či předsudků. Tento web se bude tuto nevstřícnou tvář cestování vlakem alespoň malinko napravovat a radit vám, jak cestu vlakem zvládnout – a třeba si ji i užít.

Čemu se budeme věnovat? Budou vás čekat tipy na akce a slevy všech hlavních českých dopravců, přičemž ale pozornost bude zaměřena zejména na České dráhy. Je to proto, že soukromí dopravci dokáží své promo aktivity komunikovat docela dobře a netřeba jim v tom pomáhat. S ČD naopak jezdí drtivá většina cestujících a o mnoha pokladech či vychytávkách třeba neví – včetně nabídek vázaných na in-Kartu, využití věrnostních bodů či další akce.

Podíváme se také na weby a mobilní aplikace dopravců, protože na nich je toho také dost k objevování a jejich snadné používání může cestu vlakem zjednodušit.

Za zmínku stojí také mezinárodní cestování po Evropě, protože jak denní expresy, tak noční lůžkové a lehátkové vlaky dokážou v mnoha případech nahradit neekologickou leteckou přepravu a navíc mají své nezaměnitelné kouzlo.

A nakonec – protože cestování vlakem je pro mě nejen způsob přepravy, ale také zábava – se podíváme na zajímavá místa, která jsou se železnicí spojena.

Ať se vám cesta vlakem líbí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *