Akce: Vlakem do Benátek za tisícovku

Po nabídce, jak levně cestovat k Baltu, je zde nabídka na cestu k Jadranu, konkrétně do italských Benátek. Zde se můžete dostat z Prahy pohodlnými vlaky Railjet už za cenu od 43 eur, tedy za něco lehce nad 1000 Kč, a to pouze s jediným přestupem ve Vídni. Podmínkou je koupit si jízdenku v dostatečném předstihu, tedy minimálně 5-6 týdnů. Co takhle výlet ke konci prázdnin?

Z Brna je jízdenka do Benátek ještě o pár korun levnější, v Česku vlak staví ještě ve stanicích Pardubice, Česká Třebová a Břeclav. Celý výlet umožní akční nabídka Sparscheine rakouských drah ÖBB pro vlak, který vyrazí v 6:51 z Prahy, v 9:23 pak odjíždí z Brna. Přestup ve Vídni zabere zhruba hodinu a půl, což stačí na oběd na vídeňském hlavním nádraží nebo v jeho blízkosti, a do Benátek dorazíte chvíli po osmé večer. Pokud chcete mít jistotu místa, rezervační příplatek je za 3 eura.

Alternativou je použít noční vlak z Vídně a po cestě se pěkně vyspat, ale s cenou se nedostanete pod 80 euro, tedy zhruba 2200 Kč za cestu jedním směrem. Pokud pro vás ale peníze nejsou problém, je to ještě pohodlnější, než cestovat přes den. Jízdenky opět koupíte za nejlepší cenu na webu ÖBB. Pokud jste ještě nočním vlakem nejeli, určitě se podívejte na tipy do našeho průvodce cestováním nočními vlaky.

Ubytování v Benátkách hledejte nejlépe na Booking.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *