Nebojte se: Masterpass je pohodlné placení a navíc sleva 10% z ceny jízdenek u ČD

České dráhy mají po celý listopad 10% slevu pro ty zákazníky, kteří si jízdenky zakoupí přes internet nebo přes mobilní aplikaci a jako platební metodu použijí Masterpass. Že nevíte o co se jedná? Nastal ideální čas to vyzkoušet.

Nejedná se o nic složitého, ve skutečnosti je Masterpass InCard zjednodušením pro nakupování jízdenek u ČD (a také pro mnoho dalších plateb na internetu).

Při běžném nakupování jízdenek přes internet je potřeba vždy zadávat číslo a další detaily platební karty. To je samozřejmě ne vždycky pohodlné, zejména pokud spěcháte na vlak a snažíte se vyťukat správné číslo na mobilu.

Masterpass tohle řeší za vás. Do svého chytrého telefonu si stáhněte aplikaci InCard Masterpass (iPhone zde, Android zde – pozor, na některých systémech se nazývá InCard a někde jen Masterpass). Po instalaci si do této aplikace zaregistrujte svou platební kartu a vytvořte si svůj šestimístný PIN a ověříte své číslo přes kontrolní SMS. Poté se vám z účtu strhne 1 koruna, aby došlo k ověření platnosti karty a zároveň v názvu transakce u své banky najdete aktivační kód, po jehož zadání se karta v aplikaci odemkne.

Nyní, když budete na webu ČD nebo v mobilní aplikaci Můj vlak kupovat jízdenku, zvolte jako platební metodu Masterpass. V případě nákupu v mobilní aplikaci budete přes webové rozhraní přesměrování do aplikace Masterpass. Zde zadáte svůj šestimístný PIN, zkontrolujete detaily platby a jedním kliknutím zaplatíte – bez nutnosti složitě zadávat číslo či platnost karty – to vše si systém bezpečně pamatuje.

Následuje jediná uživatelsky méně příjemná drobnost – po vykonání transakce vás aplikace vyzve, abyste se „vrátili do prohlížeče“, protože bezpečnostní nastavení aplikace neumožňuje, aby vás do aplikace Můj Vlak vrátila přímo. Většina uživatelů smartphonů s tím nemá problém, ale nemusí to být hned jasné. Stačí tedy přejít v telefonu na prohlížeč, přes který vás systém vrátí do aplikace Můj vlak. Dřívější verze Masterpassu toto uměly napřímo, nyní je nutný tento ruční přechod.

Při platbě na počítači je postup podobný, ale zažijete i trochu magie. Po přesměrování na platební bránu Masterpass se vám na stránce objeví tzv. QR kód, tedy čtverečkovaný kód, obsahující detaily transakce. Nyní vezměte váš telefon, spusťte aplikaci Masterpass a zadejte PIN. Následně vyberte volbu PLATBA – v aplikaci se spustí fotoaparát, který namíříte na obrazovku svého počítače s QR kódem. Aplikace jej přečte a tím platbu autorizujete. Na monitoru počítače proběhne přesměrování zpět na web cd.cz a jízdenku máte zakoupenu. Opět bez nutnosti zadávat číslo platební karty, nebo dokonce následně SMS kód, který vyžadují některé banky.

Další užitečné informace:

  • V aplikaci Masterpass InCard můžete mít uloženo více platebních karet. Obecně se doporučuje mít pro platby na internetu odlišnou kartu, než používáte v kamenných obchodech či pro bankomaty, nicméně není to podmínka.
  • V aplikaci je možné si uložit také karty konkurenční společnosti VISA
  • Prostřednictvím aplikace Masterpass můžete platit u více než 6000 obchodníků a internetových služeb, včetně konkurenčních dopravců Leo Express a Regiojet.
  • Sleva 10% platí na jízdenky ČD po celém Česku, zakoupené v průběhu měsíce listopadu 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 Comment

  1. ygysovo

    větší komplikovanou a pomalou app sracku co se pořád zasekava jsem v životě neviděl. Navíc úplně záhadně tahá stovky KB. Pokud kupujete jízdenku na poslední chvíli (a nepoužíváte 3G), je rychlejší věnovat 10 min. na naučení se své karty z hlavy a pak tuto appku porazíte s předstihem vždy. Testoval jsem to 3x a pak ji odinstaloval. Předesilam že obvykle jsem přítelem všech platebních alternativ a i průměrná bitcoin peněženka pro android je mnohem lepší než toto.

    Reply